E-mail marketing
Czy ta forma reklamy naprawdę jest skuteczna?

Marketing e-mailowy wiąże się z wieloma wymiernymi korzyściami dla przedsiębiorstwa, które decyduje się na ten typ promocji. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jego stosunkowo niski koszt. Istotna jest także szybkość oraz łatwość nawiązania kontaktu z wieloma użytkownikami sieci. Fizycznie nie byłoby możliwe przeprowadzenie z tyloma osobami rozmowy.

Dzięki e-mail marketingowi możesz poinformować w zaledwie kilka sekund tysiące osób o wprowadzeniu do Twojej oferty nowego produktu czy usługi. Ciekawa forma wiadomości mailowej sprawia, że potencjalny Klient ma szansę zapamiętać markę i tym samym zwiększa się jej świadomość.

Czym właściwie jest e-mail marketing?

Kampanie e-mailowe stanowią jedno z narzędzi wykorzystywanych przez marketing interaktywny. Ich istotą jest wykorzystywanie do celów reklamowych i promocyjnych poczty elektronicznej (e-mail). Zadaniem e-mail marketingu jest budowanie lojalności klientów, tworzenie określonych relacji z nimi, sprzedaż produktów i usług oraz kreowanie pożądanego wizerunku firmy czy marki.

Odkąd pojawiła się poczta elektroniczna ten typ promocji stale umacnia swoją pozycję. Należy jednoznacznie oddzielić e-mail marketing od niechcianych wiadomości wysyłanych do użytkowników internetu określanych jak SPAM. E-mail marketing ma za zadanie wywołać pozytywne emocje u odbiorcy, który jednocześnie w każdej chwili może zrezygnować z otrzymywania dalszych wiadomości. To daje użytkownikowi komfort. Błędne jest także kojarzenie e-mail marketingu wyłącznie z wiadomościami o charakterze reklamowym. Mogą to bowiem być równie dobrze Newslettery, kursy e-mailowe, poradniki oraz wszelkie inne rodzaje wiadomości pocztowych, które wysyłane są do odbiorcy w określonym celu.

Czy każdy e-mail marketing jest skuteczny?

Oczywiście, że nie! Aby móc mówić o skuteczności potrzebne jest zarówno odpowiednie zaplanowanie kampanii mailowej z uwzględnieniem charakterystyki i potrzeb grupy docelowej jak i również samo przygotowanie jej w taki sposób, aby postawiony cel mógł zostać zrealizowany. Warto zatem skorzystać z pomocy agencji interaktywnej.

< Wróć do poprzedniej strony

Bookmark and Share