Portale internetowe
Potężne narzędzia marketingowe realizujące cele biznesowe

Portal (czy też wortal) internetowy jest przede wszystkim potężnym narzędziem marketingowym tworzonym w określonym celu. Istotnym jest, że pomiędzy osobą posiadającą portal a jego użytkownikami nawiązuje się relacja obopólnych korzyści.
Użytkownicy portalu mają dostęp do szerokiej bazy wartościowych informacji, z kolei administrator dysponuje ogromnymi możliwościami jeśli chodzi o narzędzia reklamowe, które może wykorzystać właśnie na portalu. Ważne jest również to, że portal przywiązuje do siebie użytkowników. Duża część jego ruchu generowana jest przez użytkowników powracających.

Czym właściwie jest portal internetowy

Portal internetowy jest pewnego rodzaju serwisem informacyjnym, który jednocześnie został poszerzony o różnego rodzaju funkcje internetowe. Ważne jest to, że cała zawartość portalu dostępna jest dla użytkownika z jednego adresu internetowego. Tego typu zabieg ma za zadanie skłonić nas do ustawienia adresu portalu jako strony startowej w przeglądarce internetowej i tym samym traktowanie go jako swego rodzaju „bramy do sieci".

Aby możliwie jak najlepiej ułatwić dostęp do podstawowych informacji, których poszukuje większość internautów w portalu znajdziemy zwykle dział z aktualnymi wydarzeniami, prognozę pogody, czat, forum dyskusyjne, katalog stron www czy też narzędzia, których celem jest wyszukiwanie informacji zarówno wewnątrz serwisu jak i w zasobach zewnętrznych. Bardzo często portale internetowe oferują nam także dodatkowe usługi takie jak np. poczta elektroniczna.

Specyficzną formą portalu internetowego jest Wortal. Jest to nic innego jak wyspecjalizowany serwis internetowy, na którego łamach publikowane są informacje dotyczące jednej dziedziny. O ile sam portal jest zwykle zbiorem treści z różnych dziedzin to wortal prezentuje informacje ściśle do siebie zbliżone.

< Wróć do poprzedniej strony

Bookmark and Share